Program

Családi élményszombat a Kristály Színtérben: Írók, növények, csodák: Barangolás a Margitszigeten


„Repüljetek vissza” a múltba! Ismerjétek meg a Margitsziget egykori különc lakóit és egyedi növényvilágát!

 

A Könyvfőváros két hétvégén – május 20-21-én és május 27-28-án - számtalan ingyenes családi és gyermekprogrammal vár mindenkit a Kristály Színtérben. Ezek közül az egyik program a Varázskuckó Írók, növények, csodák: Barangolás a Margitszigeten tematikus sétája.

Ha velünk fedezitek fel a szigetet, megtudhatjátok, hogy...

Hogyan tűntek el Szent Margit csontjai

Milyen babonák kapcsolódnak a cseresznyefák virágzásához

Milyen királyi románc kapcsolódik a sziget platánfáihoz

Ráadásul a sétán az is kiderül, hogy milyen kertész válna belőletek!

Sétáljatok velünk a Margitszigeten, „repüljetek vissza” a múltba! Ismerjétek meg a sziget egykori különc lakóit és egyedi növényvilágát! Érintsétek meg azoknak a romoknak a falait, ahol egykor a szentéletű királylány lakott és Arany János margitszigeti múzsáit - a kőrisfát, a hársakat és a tölgyeket.

A közel két órán át tartó, interaktív családi séta, minden korosztálynak. Ajánljuk azoknak is, aki elsősorban a könyveket bújják – legyen az klasszikus, kortárs, magas irodalom vagy lektűr – és azoknak is, akik a szabadidejük nagy részét természetjárással töltik. 

A rendezvények résztvevői a megjelenésükkel együtt tudomásul veszik, hogy a rendezvényeken fotó/videófelvétel készül, amelyet a Varázskuckó és a Könyvfőváros honlapján vagy a közösségi média oldalain közzé tehet. Az adatkezelés önkéntes hozzájáruláson alapul. A felvételen látható érintett írásban kifogásolhatja az arcmása közzétételét.

A séta ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni névvel és a résztvevők számának megadásával az alábbi e-mail címen lehet: varazskucko.mese@gmail.com

Gyülekező: Margitsziget, Kristály Színtér, Placc, Sárkányos paraván 15.00-kor

A rendezvény a Budapest 150 - Könyvfőváros 2023 eseménysorozat részeként valósul meg.

Mi a Budapest 150?

Budapest fejlődése a sokszínűségben, egymás elfogadásában rejlik, melynek 150 éves hagyományát ünnepeljük.

Bővebben