Budapest fennállásának 150 éves évfordulója alkalmából rendezett kiállítás bemutatja csodálatos fővárosunk ezerarcú sokféleségét. Párhuzamba állítva a régit-az újjal, grafikát a fotóval, Budapestet Újpesttel. Az itt kiállított fotók is egyediek, részletekre koncentrálnak, megmutatják milyen is ez a főváros, azon belül Újpest a maga valóságában. Ez a tárlat mindenkihez szól, fiatalokhoz, idősebbekhez. Jó szívvel invitálunk minden jelenlévőt egy századfordulós tárlatra. Utazzunk együtt a művészek szemével múlt és jelen között. Ünnepeljük együtt Budapest születésnapját.
Somos Zsuzsa grafikusművész:
Kevés ember van Újpesten, aki ne ismerné Somos Zsuzsát, a grafikust, a festőt, a képzőművészt. A Manzart Rajziskola alapítóját, képzőművészeti versenyek állandó zsűritagját a közművelődési kör oszlopos tagját. Játékosan gyermeki természete és rajzi stílusa a Magyar Pannónia Rajzfilmstúdióba vonzotta, ahol hosszú éveket töltött animációs filmprodukciókban. Nevéhez és kezéhez köthetőek a mára klasszikussá vált, Frakk, Vackor, a La Fontaine és még sok mára klasszikussá vált rajzfilm sorozatok. Az animációs munkával párhuzamosan gyermek mesekönyv illusztráció, később számtalan egyéb könyvillusztrációs munkával bővítette grafikusi tevékenységét. Somos Zsuzsát mindig erősen foglalkoztatta a jelen és a múlt kapcsolata, az idő, a tér és a mozgás. E az egység jelenik meg a „Budapest anno…” képsorozatán. Hangulatában visszarepít minket a századelő Budapestjére. A házak, a ruhák, a használati eszközök pontos ábrázolása sétára invitál minket a korabeli születésnapját ünneplő Budapestre. A tárlat lehetőséget ad arra, hogy egy a környezetére szenzitív módon tekintő művész látásmódjával szemléljük mikrovilágunkat.
Kerekes György fotóművész:
Az ízig vérig népművelő, aki 27 évig igazgatta az Újpesti Gyermek és Ifjúsági Házat, a fotós, aki nem fényképész, nem szereti, ha fotóművésznek tituláljuk. Pedig az, sok embernek az, barátainak, ismerőseinek, az újpestieknek az, és mindenkinek, akik valaha is találkoztak fotóival kiadványokban, fotóalbumokban, könyveiben. Kerekes György végig fotózta életét, rengeteget tett azért, hogy fejlődjön kerületünk vizuális kultúrája. Örömére szolgál, hogy képeivel hatást gyakorolhat a fiatalokra is, ezért az utóbbi években több ízben nyílt kiállítása az Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnázium Károlyi Galériájában. Otthon van Budapesten, Újpesten. Érdeklődéssel fordul az őt körülvevő világ felé, az emberek felé. 2008- ban megjelent kiadványa Körúti randevú címmel végig visz minket a 6- os villamos útvonalán, gyönyörködhetünk épületekben, műemlékekben, a Nagykörút csodáiban.
Az összefutó majd szerteágazó sínpárok, a Halászbástya, a Megyeri híd, a Vár, a Duna vizében tükröződő darugép, az Újpesti városháza lépcsőháza minden kép maga egy csoda. A város iránti szeretete érződik minden képén. A nem szokványos fotók, mindenkihez szólnak, mindenkit megérintenek. A képek alatti gondolatok segítenek elkalauzolni minket abba a világba, melyet Kerekes György teremtett nekünk.